Rady, tipy

Cesta k hubnutí

19. května 2014 v 20:31 | kattews
Skoro každá z nás tuto větu určitě použila a nebo ji aspoň slyšela. Většinou jste ji vyslovily, protože jste se právě podívaly do zrcadla nebo se válíte na gauči a přejedly jste se. A nebo jste viděly na ulici štíhlou stejně starou dívku. I já ji dost často říkám. Zhubnout dokáže každý, ale ne všichni mají trpělivost. Předtím, než se pustíte do své "challenge", měly byste si ujasnit jedno pravidlo. BEZ POHYBU A S UKRUTNOU DIETOU SICE TAKÉ ZHUBNETE, ALE SVOU VYSNĚNOU POSTAVU NEBUDETE MÍT NIKDY. Jak jinak bych to řekla? Bez pohybu prostě zhubnout "zdravě" nejde. Naopak s pohybem zhubnete daleko rychleji.

Myslím, že alespoň tenhle seznam věcí by měl každý člověk, co chce zhubnout, splňovat a dodržovat. Omezování sladkostí, to je přece jasné! Pokud jsi zvyklá, že si dáš denně 100g čokolády nebo si zajdeš do cukrárny na dortík, s tím se budeš muset na nějakou dobu rozloučit, pokud chceš mít o pár kil méně. Měla bys naopak jíst více zeleniny, ovoce, bílkovin... skvělý je například tvaroh.
Jenže to nejdůležitější, co ti pomůže zhubnout nejvíc, je SPORT. Ať už chodíš pravidelně běhat do přírody, chodíš pěšky 2 kilometry denně a nebo si jdeš zacvičit do fitka. Ačkoliv, internetovými výzvami se určitě nedrž, to je největší blbost. Pokud však sport už děláš a zdravou stravu splňuješ, dej si každý večer chvilku a zacvič si. Najdi si cviky na konkrétní část těla (břicho, nohy, zadek...), na které chceš zapracovat. Dejme tomu, že chceš posilovat nohy a zadek. A rozhodla jsi se dělat dřepy. Počet si dáš podle sebe (např. 30 dřepů denně). 30 dřepů děláš každý den a celkově jeden týden. Druhý týden přidáš třeba 10 dřepů. Po pár měsících uvidíš rozdíl, taky jsem viděla. Můžeš si nafotit danou část těla, abys rozdíl lépe viděla.
Poslední bod, taky velice důležitý, je trpělivost. Pokud nebudeš trpělivá, budeš si myslet, že zhubneš hned po dvou týdnech a nebo to po pár dnech vzdáš, nenajdeš si cestu k hubnutí. Zhubnout jde, ale musíš chtít.
Já mám každý týden 4x - 5x tréninky, do toho posiluji každý den. Myslím, že s moji postavou jsem nadměrně spokojená, chci ještě zapracovat nohy. Mějte s hubnutím trpělivost, nepospíchejte, cvičte. :)
Snad jsem dala pár rad aspoň tomu největšímu začátečníkovi.

Gramatický pomocník

27. března 2014 v 21:38 | kattews
Připravila jsem si pro vás takovou menší pomůcku, jak se trochu "otrkat" v naší milované češtině. :) Samozřejmě, není to pro ty, co se vyznají. Je to pro ty, co k tomu nemají tak blízko a pár ponaučení.
Nekopírovat, jinak trhám nehty. :)

Klikni na lupu pro zvetšení.

 
 

Reklama