Cesta k hubnutí

19. května 2014 v 20:31 | kattews |  Rady, tipy
Skoro každá z nás tuto větu určitě použila a nebo ji aspoň slyšela. Většinou jste ji vyslovily, protože jste se právě podívaly do zrcadla nebo se válíte na gauči a přejedly jste se. A nebo jste viděly na ulici štíhlou stejně starou dívku. I já ji dost často říkám. Zhubnout dokáže každý, ale ne všichni mají trpělivost. Předtím, než se pustíte do své "challenge", měly byste si ujasnit jedno pravidlo. BEZ POHYBU A S UKRUTNOU DIETOU SICE TAKÉ ZHUBNETE, ALE SVOU VYSNĚNOU POSTAVU NEBUDETE MÍT NIKDY. Jak jinak bych to řekla? Bez pohybu prostě zhubnout "zdravě" nejde. Naopak s pohybem zhubnete daleko rychleji.

Myslím, že alespoň tenhle seznam věcí by měl každý člověk, co chce zhubnout, splňovat a dodržovat. Omezování sladkostí, to je přece jasné! Pokud jsi zvyklá, že si dáš denně 100g čokolády nebo si zajdeš do cukrárny na dortík, s tím se budeš muset na nějakou dobu rozloučit, pokud chceš mít o pár kil méně. Měla bys naopak jíst více zeleniny, ovoce, bílkovin... skvělý je například tvaroh.
Jenže to nejdůležitější, co ti pomůže zhubnout nejvíc, je SPORT. Ať už chodíš pravidelně běhat do přírody, chodíš pěšky 2 kilometry denně a nebo si jdeš zacvičit do fitka. Ačkoliv, internetovými výzvami se určitě nedrž, to je největší blbost. Pokud však sport už děláš a zdravou stravu splňuješ, dej si každý večer chvilku a zacvič si. Najdi si cviky na konkrétní část těla (břicho, nohy, zadek...), na které chceš zapracovat. Dejme tomu, že chceš posilovat nohy a zadek. A rozhodla jsi se dělat dřepy. Počet si dáš podle sebe (např. 30 dřepů denně). 30 dřepů děláš každý den a celkově jeden týden. Druhý týden přidáš třeba 10 dřepů. Po pár měsících uvidíš rozdíl, taky jsem viděla. Můžeš si nafotit danou část těla, abys rozdíl lépe viděla.
Poslední bod, taky velice důležitý, je trpělivost. Pokud nebudeš trpělivá, budeš si myslet, že zhubneš hned po dvou týdnech a nebo to po pár dnech vzdáš, nenajdeš si cestu k hubnutí. Zhubnout jde, ale musíš chtít.
Já mám každý týden 4x - 5x tréninky, do toho posiluji každý den. Myslím, že s moji postavou jsem nadměrně spokojená, chci ještě zapracovat nohy. Mějte s hubnutím trpělivost, nepospíchejte, cvičte. :)
Snad jsem dala pár rad aspoň tomu největšímu začátečníkovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vascio Vascio | 19. května 2014 v 20:59 | Reagovat

Like :-D

2 ♥Lenka♥ ♥Lenka♥ | 20. května 2014 v 18:05 | Reagovat

Já posiluje podle http://www.blogilates.com/blog/2013/06/03/beginners-calendar-for-popsters-just-starting-out/ je fakt dobrá :-D Přesně trpělivost tu někdy nemám :-D

3 Anička ♡ Anička ♡ | 21. května 2014 v 20:41 | Reagovat

Já naštěstí hubnout nepotřebuju a ani nemusím, když vážím 43 kg-,- :D:) ale jinak zajímavé tipy! :)
btw jak jsi mi psala, že chceš být affs, tak tě beru:) Hned si tě zapíšu:)

4 Vera Vera | Web | 27. května 2014 v 21:02 | Reagovat

Svatá pravda - bez pohybu člověk nemá šanci zhubnout, ani když bude držet super mega mostrózní diety...tím si postavu akorát víc zničí, protože mu bez živin ochabnou svaly a tělo nebude mít energii cokoli dělat...:)
Já jsem osobně člověk, který bez jídla nevyydrží :D respektive na diety nemá tu správnou mentáální vůli - když vidím někde nějaký dobrý jídlo...kašlu na jakouukoli dietu :D a tak jsem se upnula ke sportu a myslím, že jsou rozhodne vidět výsledky! A i kdyby ne, on bohatě stačí ten poct, kdy se člověk alespoň pocitově cítí dobře. 4-5x tréning týdně? tyjo! Já mívám 3x, ale pravda, občas se tam docela dost běhá :) (hraju basketbal :) )i když teď to poslední dobou dost flákám, když už teď máme po seezóně...

Podle mě - člověk nemusí vypadat jako manekýna někde z mola, ale hlavně být sám se sebou spokojený. A mít alespoń nějakou výdrž, protože osobně budu mít raději x kilo navíc než být 40 kilová vychrtina, která nedokáže uběhnout ani půl kilomtru! :D

Ale rady jsou to super! a hlavně ta trělovost je důležitá. Bohužel spoustu lidí sport a hýbání se celkově vzdá, když hned druhý den ráno nevidí v zrcdle výsledek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama