Květen 2014

Miley: The Movement

31. května 2014 v 12:01 | kattews |  #o těch vedlejších věcech
Čaute! :)
Na podzim jsem tu psala článek o Miley Cyrus a o tom, jak se chová, jak na ni reagují lidi atd. (Můžete si ho zpětně přečíst tady.) Nedávno jsem viděla (nevím, jak to mám říct :D) takový dokument o Miley. Sama s dokumentem spolupracovala a celé je to o ní v aktuální době, jak se cítí, co říká na svou změnu, jak tvořila písničky (We can't stop, Wrecking Ball...) Myslím, že když si uděláte čas 40 minut a podíváte se, uděláte si na ni jiný obrázek. Udělají si ho hlavně ti, co nechápou její chování atd. V tom videu máte všechno vysvětlené přímo od Miley.


Vždycky jsem ji měla ráda, ta její změna se mi naopak líbí. (Proboha, vždyť jí je 21, není dítě!) S krátkými vlasy si nabudila takovou svou originalitu. Je ráda středem pozornosti, má svůj styl.
Trailer (HD) k videu The Movement:

Kvalita není zrovna nejlepší, ale když Movement zhlédnete, už vás od ní nic nepřekvapí.

Dýchánek 0.2 - nákupy, nákupy

27. května 2014 v 21:02 | kattews |  Dýchánky
Whooohaa! Jsem tu zas a zas a mám pro vás dýchánek. Kdo si stěžuje, že přidávám články málo - jde o to, že na blog chodím až 2x denně, ale kdybych psala pořád, nebylo by to ono. Psala bych bláboly, nikoho by to nezajímalo. Už by to byla nuda. Proto si radši s článkem dám záležet a strávím nad ním nějaký čas. ^^ Dneska tvořím dýchánek kvůli tomu, že se odehrálo docela dost věcí a ráda bych o ně s vámi podělila. :D Můj kamarád má narozky a zítra pořádá oslavu. Musela jsem mu s kámoškou něco koupit. Vzhledem k tomu, že nemá rád sladkosti, nezajímá se o módu, vybírání dárku nám dalo zabrat tři hodiny. :D Nebudu psát, co jsem mu koupila. Nikdy nevíte, kdy najde můj blog a zjistí si dárek :DDD. No dobře, moc to hrotím, ale řeknu vám to v příštím dýchánku.


Cvaknutá jízdenka, paragon z Albi (sakra, indície! :D) a taky nějaký peníze, co mi zbyly. - Ve skutečnosti ne, musela jsem je dát mamce, která mi ještě něco kámošovi dokoupila. Panebože, domů jsem se vrátila v půl deváté!


Joooo, mám ten lak! (Pochopí jen ti, co četli můj první dýchánek.)


Nemohla jsem vydržet si něco nekoupit, když jsem strávila tolik času na nákupech. A koupila jsem si CREEPERS! Strašně se mi líbí. Jsem trochu úchyl na boty. (Před nedávnem jsem si koupila Martensy)


asdfghjjklpsfdf to je bombová knížka. A upřímně... poslední stránky té knížky byly zalité slzami. Brečela jsem jako malá. Ta knížka je prostě neuvěřitelná. Je moje nejoblíbenější. Přečetla jsem ji za 3 dny. Hunger Games jsem taky milovala, ale tohle je prostě jiné. Výjmečné. Moc doporučuju, nad tou knížkou se zamyslíte. (Trailer - brzy v kinech)


Jak já miluju saláty. Dělám si je každé pondělí a zbytek si nechávám na úterní svačinu ve škole.

Uvidíme se brzy, mějte se fajn, mám vás ráda! :)

11. kapitola | Parrot

25. května 2014 v 13:22 | kattews |  Parrot

Minule jste četli: "Beth mi říkala, že tu prý máš nějaké oblečení. Já totiž vůbec nepočítala, že tu někdy budu a nic jsem si nebalila..." žvanila jsem. "Jasně, pojď za mnou," řekla a vzala mě za ruku.
Nechala jsem se vést po schodech nahoru do jedné místnosti. Ležely tu krabice, skříně a všechny byly plné látek a oblečení. "Vyber si a pak za mnou přijď dolů," mrkla na mě Page a zmizela za dveřmi.

Dýchánek 0.1

21. května 2014 v 21:24 | kattews |  Dýchánky
Jooo, dočkali jste se dýchánku! Možná to asi trochu přeupravím. Sice je čtvrtek moje jediné volno, ale právě proto! :D Právě proto to volno využiju venku. A hlavně, když je tak krásně. Rozhodla jsem se, že dýchánky vyjdou jednou do týdne a bude to na mě, kdy ho zveřejním. Ve čtvrtek je to na mě moc uškrcené. Vím, že když je čtvrtek, už mám potřebu myslet na to no jo, dneska musím udělat dýchánek, snad stihnu všechno, abych měla čas jen a jen na blog. Ale ne, ve skutečnosti to je: Čtvrtek, to znamená, že musí být dýchánek, no sakra, co já tam přidám?
Já vím, jsem zlá. :D Ale co si povíme dneska?
Dozvi se víc v celém článku. ↓

Cesta k hubnutí

19. května 2014 v 20:31 | kattews |  Rady, tipy
Skoro každá z nás tuto větu určitě použila a nebo ji aspoň slyšela. Většinou jste ji vyslovily, protože jste se právě podívaly do zrcadla nebo se válíte na gauči a přejedly jste se. A nebo jste viděly na ulici štíhlou stejně starou dívku. I já ji dost často říkám. Zhubnout dokáže každý, ale ne všichni mají trpělivost. Předtím, než se pustíte do své "challenge", měly byste si ujasnit jedno pravidlo. BEZ POHYBU A S UKRUTNOU DIETOU SICE TAKÉ ZHUBNETE, ALE SVOU VYSNĚNOU POSTAVU NEBUDETE MÍT NIKDY. Jak jinak bych to řekla? Bez pohybu prostě zhubnout "zdravě" nejde. Naopak s pohybem zhubnete daleko rychleji.

Myslím, že alespoň tenhle seznam věcí by měl každý člověk, co chce zhubnout, splňovat a dodržovat. Omezování sladkostí, to je přece jasné! Pokud jsi zvyklá, že si dáš denně 100g čokolády nebo si zajdeš do cukrárny na dortík, s tím se budeš muset na nějakou dobu rozloučit, pokud chceš mít o pár kil méně. Měla bys naopak jíst více zeleniny, ovoce, bílkovin... skvělý je například tvaroh.
Jenže to nejdůležitější, co ti pomůže zhubnout nejvíc, je SPORT. Ať už chodíš pravidelně běhat do přírody, chodíš pěšky 2 kilometry denně a nebo si jdeš zacvičit do fitka. Ačkoliv, internetovými výzvami se určitě nedrž, to je největší blbost. Pokud však sport už děláš a zdravou stravu splňuješ, dej si každý večer chvilku a zacvič si. Najdi si cviky na konkrétní část těla (břicho, nohy, zadek...), na které chceš zapracovat. Dejme tomu, že chceš posilovat nohy a zadek. A rozhodla jsi se dělat dřepy. Počet si dáš podle sebe (např. 30 dřepů denně). 30 dřepů děláš každý den a celkově jeden týden. Druhý týden přidáš třeba 10 dřepů. Po pár měsících uvidíš rozdíl, taky jsem viděla. Můžeš si nafotit danou část těla, abys rozdíl lépe viděla.
Poslední bod, taky velice důležitý, je trpělivost. Pokud nebudeš trpělivá, budeš si myslet, že zhubneš hned po dvou týdnech a nebo to po pár dnech vzdáš, nenajdeš si cestu k hubnutí. Zhubnout jde, ale musíš chtít.
Já mám každý týden 4x - 5x tréninky, do toho posiluji každý den. Myslím, že s moji postavou jsem nadměrně spokojená, chci ještě zapracovat nohy. Mějte s hubnutím trpělivost, nepospíchejte, cvičte. :)
Snad jsem dala pár rad aspoň tomu největšímu začátečníkovi.

10. kapitola | Parrot

18. května 2014 v 14:24 | kattews |  Parrot

Minule jste četli: "Počkej, ještě něco," vzpomněl si Oliver a odběhnul do svého pokoje,
zatímco já jsem si sedla navolnou postel a vybalovala si věci z tašky. Vrátil se s krabičkou v ruce. Byla jsem zvědavá, co to je. "Tak, že máš ty narozky, musím ti něco dát," řekl Oliver s úsměvem a jemně mi strčil do ruky krabičku. Pomalu jsem ji otevřela. Byl tam stříbrný medailonek. Otevřela jsem ho. Nebylo tam nic. Oliver viděl v mých očích jemné zklamání. "Víš, naschvál jsem tam nic nedal. Je to tvůj medailonek a chtěl bych, aby sis tam dala něco sama," řekl Oliver. "To nezní špatně, neboj, něco si tam přidám," ujistila jsem ho.
V téhle chvíli jsem nevěděla, jestli ho mám obejmout. Nemusela jsem, udělal to sám."

Dřív nebo později

16. května 2014 v 15:57 | kattews |  #o ní
Ahoj!
Dneska jsem zavítala do jednoho z obchodních center. Už dlouho jsem vyhlížela takové ty batůžky - další hit. Jenže pořád jsem ho viděla za strašně přehnané ceny, to ho ještě nikdo nekupoval a ani o nich nikdo nevěděl. Našla jsem si ten batoh v Avonu, byl o tři stovky levnější! A poté, co jsem si ho objednala, nebyl na skladě. Přece jenom si ten batoh za tu dobu koupilo hodně lidí, vidím s tím každého druhého. Dnes jsem ho objevila za slušnou cenu, tak jsem si ho konečně koupila! Do školy ho nosit nebudu, tam by se mi zničil, jak se znám. :D A navíc mám hodně učebnic a v lavicích si nesmíme nechat ani papírek.
Od tatínka jsem k narozkám dostala slunečnici! :) Je skvělá, nemyslíte?


Hrozně se mi líbí, růže jsou trapný. :D Odbočím od tématu - neskutečně se těším na prázdniny! Co vy? Jak se máte? :)

btw. Omlouvám se za to, že nebyl včerejší čtvrteční dýchánek. Změnil se nám datum na odjezd na celodenní výlet se školou, přijela jsem ve 20.00 hodin domů a už jsem nic napsat nestihla. :) Přemýšlím, že to budou jen "Týdenní dýchánky", protože nevím, jestli to bude vycházet opravdu každý čtvrtek.

TAG od Týny

14. května 2014 v 21:26 | kattews |  #o těch vedlejších věcech
Jsem od Týny nominována na vyplnění jednoho tagu. Spočívá v tom, že musím nominovat další blogerky a vymyslet jim dalších 6 otázek. Možná to není v pravidlech, ale nominuji jen jeden blog, nemám jich tolik:)

OTÁZKY OD TÝNY:

1) Co tě na blogu zaujme jako první?
Popravdě jsem moc nepochopila otázku. Nevím, z jaké to myslíš strany, jestli myslíš spíš zaujmout nebo všimnout. Pokud jde o tvůj blog, zaujme mě samozřejmě nejvíc tvůj jednoduchý design. A jestli jsi to myslela z jiné stránky, obecně na všech webech, tak mě jen tak hned něco nezaujme. Ale všimnu si hlavně toho designu a uspořádání stránky.

2) Jaké místo by jsi chtěla navštívit?
To místo je jen jedno a navždycky bude. Florida, USA. Nic víc k tomu neřeknu, to místo miluju, přeju si už od čtvrté třídy tam jet, ale v 6. třídě se mi teprve osvědčil jeden důvod. Možná o tom někdy napíšu článek.

3) Co by jsi udělala, kdybys dostala/vyhrála/měla 1 milión?
No tak, v mém věku je to složité :D Něco bych nechala rodině a hlavně bych všechny peníze cpala na cestování (Florida?) a foťáky, oblečení. A asi bych něco dala do dětského domova. Jenže těžko říct v té situaci. Každý má plno lítostných keců, ale když dostane peníze, na charitu a tyhle podobné věci myslí jen málokdo. A kdo ví, co jsou to za lži.

4) Jakou myslíš, že máš povahu?
Jsem přátelská, citlivá, zbabělá a předvídatelná. Myslím si, že lezu hodně lidem na nervy. Prý jsem sympatická, prý jsem namyšlená. Těžko říct, ale na svou povahu nějak nemyslím. Ale řekla bych, že nějak špatnou ji nemám.

5) Věříš tomu, že jsou pravé věštkyně, média (mluví s dušemi) atd.?
Na ty věštkyně opravdu věřím, protože znám paní, co měla od jedné věštkyně vyvěštěný osud. A opravdu se jí stal. Samozřejmě, můžou být podvody a další nápady v médiích, jak vytahat z lidí prachy, ale řekla bych, že nějaké věštkyně tyhle schopnosti opravdu mají.

6) Jakou hudbu posloucháš a v jaké situaci (když jsi smutná, šťastná atd.)?
Poslouchám snad úplně všechen druh hudby, nedělám si srandu, dokážu poslouchat úplně všechno. A když jsem smutná, většinou si pustím tuhle. Ale poslední dobou jsem si oblíbila tuhle. Tu poslouchám, když mám dobrou náladu, je taková uklidňující. Ale opravdu poslouchám všechno :)

Nominuji Lenku a Lucku

s otázkami:
1) Jaký systém ve škole by jsi zavedla (oproti dnešní době)?
2) Kdyby tě někdo ze starších lidí v důchodu náhodou na ulici požádal, aby jsi s ním šla za roh, co by jsi udělala?
3) Jaký máš názor na šikanování lidí s nadváhou, podváhou atd.?
4) Už jsi se setkala s hatery na nějakém webu, sociální síti?
5) Je dnešní mládež lepší než v minulém století?
6) Dokážeš vymyslet nějaký vynález, který by lidem usnadnil život?

Zrcadlovka čaruje!

12. května 2014 v 19:28 | kattews
Ahoooj.
Dneska je úplně suprovej den. :) Moji (NAŠETŘENOU :D) novou zrcadlovku jsem hned po rozbalení tahala ven s kamarádkou, která si pak od dědy půjčila taky zrcadlovku. Něco jsme vyčarovaly, ne?
No, sami se podívejte v celém článku:)

Velká čára

10. května 2014 v 14:52 | kattews.
Oh, ano. Já jsem se vrátila. A nebyl to ani měsíc. :D

Všechny, co jsou věrní mému blogu, zdravím. Zase jsem si změnila design, ten předešlý se mi líbil, sama jsem říkala, že tu bude nastaven fakt dlouho, ale asi mi nevyhovoval, potřebovala jsem jiný. A myslím, že vy taky. :) Tenhle je absolutně anti-grafický, žádná námaha s ním nebyla. Jednoduše jsem si udělala ananasové pozadí. Až budu mít nápad na design, možná si ho změním, ale tady budu měnit maximálně to pozadí. :D Udělejte si pod tímto článkem velkou čáru, dělí se od minulých článků, začínám trošku jinak. No, ale abyste neřekli, že pro vás nic nedělám, tak jsem si sepsala pár věcí, které bych mohla plnit. Dokonce jsem si blog napsala už i do mého diáře! :D

Je to taková novinka. Dýchánek bude každý čtvrtek, protože to je můj jediný pohodový den. Může se zveřejnit v libovolném čase, prostě jak mi to bude vyhovovat. Dýchánek bude směřovat k tomu, abychom se společně sblížili, řekli si nápady, jak zlepšit blog, popřípadě soutěž. V článku vám budu vlastně psát o mém soukromém životě, moje postřehy v zajetí internetu. Prostě takový pokec. :D Pokud se stane, že ve čtvrtek budu pryč, článek nevyjde, napravím to v následujících dnech. :)

Jó, tak tohle je oříšek. Moje "nejaktivnější" povídka Parrot, ta bude jistě pokračovat. Samozřejmě, že i ty ostatní nezahodím. Když se budu nudit, napíšu kapitolku. Vzhledem k tomu, že příští školní rok budu plnit DofE Award (mluvím o tom zde), tak budu muset napsat nějakou novou povídku. Ale to se ještě uvidí ^^ Nezoufejte, budu psát.
Vždycky jsem měla nálady, že budu dělat layouty na přání nebo jinou grafiku. No tak proč ne, někdy něco vytvořím, ale nějaký spešl článek o tom dělat nebudu. Může mě někdo osobně poprosit, abych mu vytvořila layout, poradila s blogem. (To já dělám ráda! :D) Protože už jsem pomohla hodně blogerkám. :) Ale grafiky se nevzdám, je to můj velký koníček. Stejně tak jako psaní povídek.


Docela důležitá věc. Affska si nechávám, protože na jejich blogy hrozně ráda chodím! :) Nevím, jestli jsem v seznamu ještě u nich, ale co se dá dělat. Byla jsem blbá, kašlala jsem na blog, měla jsem toho nějak moc, neměla jsem chuť sem chodit. No a tak dále.. :D Pokud mě už za spřátelený blog neberou, já si je tu pořád nechám. Asi by to bylo divné, ale prostě to klidně pak přejmenuju na "OBLÍBENÉ BLOGY".

No a představte si tu mojí radost! :) 12.4. mi přijde zrcadlovka k narozeninám!
Umírám, strašně se těším! Focení miluju a vsaďte se, že květen bude plný článku s fotkami. :D :)